instagram
  1. INSTAGRAM TAKİPÇİ NASIL KASILIR

  2. a. Düzenli Paylaşım Yapmaya Özen Gösterin

Şayet Instagram hesabınızın takipçisini arttırmayı hedefliyor iseniz, hedefiniz için doğru yolları çekmelisiniz ve sabırlı olmalısınız. Düzeli aralıklar ile instagram hesabınızda yapacağınız gönderip paylaşımları sayfanızın güncel olmasını sağlayacaktır. Böylelikle sayfanız da ya da hesabınızda paylaştığınız gönderilere karşı ilgi ve alaka duyan kitle hesabınızı takip etmeye başlayacaktır ve dolayısıyla takipçi kitleniz büyüyecektir.

  1. b. Doğru Hastag Kullanımı Yapın

İster markanızın sosyal medya planları kapsamında, ister bireysel hesabınızda olsun fark etmeksizin, İnstagram üzerinde takipçi arttırmak istiyorsanız, en basit ve hızlı yöntemlerden bir diğeri hastag kullanımı olacaktır. Lakin takipçilerinizin hesabınızı kalıcı olarak takip etmelerini istiyorsanız kullanacağınız hastagların doğru olması önem arz etmektedir. İnstagram yaptığı güncellemeler sonrasında kullanıcılarına sadece 30’a yakın hastag kullanımı için izin vermektedir. Bazı kullanıcılar için takipçi sayısını üst seviyelere çıkarabilmek amacı ile instagram’ın sınırladı bu hastag sayısını zorlamaktadır.

Tabi ki ilk başlar da bu hastagler sayesinde takipçiler artıyor gibi görünse bile zamanla takip edenler, takibi geri bırakabiliyor. Eğer takipçi sayınızın kalıcı olarak kalmasını istiyorsanız, instagram hesabınızda paylaştığınız gönderilerinize gireceğiniz hastaglerin paylaştığınız gönderi görseli ile doğru orantıda olması gerekmektedir. Yanıltıcı hastagler paylaştığınız zaman sizi takip eden diğer instagram kullanıcıları bir zaman sonra takibi bırakıyor. Misal diyelim ki araba ile alakalı instagram hesabınızda bir görsel gönderi paylaştınız ve bu gönderinin hastagine ise siz traktör hastagi girdiniz, bu durum yanıltıcı bir hastag olduğundan dolayı traktör hastagi üzerine gelen takipçiler bir zaman sonra hesabınızı takip etmeyi geri bırakmaktadır.

  1. c. Paylaşımlarınız Bütünlük İçersin

İnstagram hesabınızda ya da sayfanızda bütünlük içeren gönderiler paylaşmak çok önemlidir. Misal; bir gün araba ile alakalı görsel gönderi paylaşıp, diğer gün ise doğa ile alakalı görsel gönderi paylaşımı yaparsanız instagram hesabınız ya da sayfanız ana konusunu ya da bütünlüğünü bir zaman sonra kaybetmektedir. Bu durum hem yeni takipçi kazanmanızı olumsuz yönde etkiler, hem de var olan takipçilerinizin takibi bırakmasına sebep olur. Eğer instagram hesabınız ya da sayfanız araç ve arabalar üzerine kurulmuş ise instagram hesabınızın ya da instagram sayfanızın bütünlük gösterebilmesi adına o yönde görsel gönderi paylaşımı yapmaya özen göstermek zorundasınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like