Krediler

Kredi Notu Yükseltme Yolları

kredi notu

Kişinin kredi puanı ortalaması artık sadece kredi başvurularında kullanılan bir veri olmaktan çok uzaktır. Vadeli satış yapan cep telefonu operatörlerinden araba kiralama firmalarına kadar bugün pek çok alanda kredi notu ortalaması değerlendirme yapılırken kullanılan önemli bir veri haline gelmektedir.

Bu nedenle düşük kredi notu ortalaması mutlaka uzak durulması gereken bir durumdur. Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek pek çok taktik bulunmakla beraber yüksek kredi notu ortalaması aynı zamanda yüksek prestij anlamına gelmektedir. Peki, kredi notu yükseltme yolları nelerdir?

l Sıfır kredi notu ortalaması bulunan kişiler daha önce bankalar ile hiç çalışmadıkları için bu not ortalamasında bulunuyorlar ise ilk yapmaları gereken hemen bankada bir hesap açmaları ve maaşlarının bu hesaba yatırılmasını sağlamalıdır.

l Daha sonra bu hesaba ait bankamatik kartı çıkarın ve bu kartı kredi kartı gibi kullanmaya başlayın. Yaptığınız tüm harcamaları bu kart üzerinden gerçekleştirin.

l Ödemekle yükümlü oldunuz tüm faturaları, okul taksiti ve kira gibi düzenli giderlerinizi hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek hesabınızdan gerçekleştirin.

l Bu sayede bankaya ne kadar nakit akışınız olduğunuz ve tüm ödemelerinizi düzenli yaptığınızı gösterin.

l Kredi notunu yükseltmek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de kredi kartınızı düzenli olarak kullanmanız ve sonrasında ödemelerini mutlaka kredi kartı son ödeme tarihi içerisinde gerçekleştirmenizdir. Kredi kartı limiti her ay düzenli olarak sonuna kadar kullanılmalı ve ardından son ödeme tarihinde yatırılmalıdır. Bu sayede kredi notu ortalaması yükselecektir.

l Halihazırda ödemesi devam eden krediniz bulunuyor ise bu krediyi kapatmanız da kredi notu ortalamanızın bir anda yükselmesini sağlayacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like