ARABA

Yeni Elektrikli Opel Mokka Tamamen Yenilendi

Yeni Opel Mokka Ne Zaman Çıkacak

Yeni tasarımıyla karşımıza çıkan Opel Mokka, tamamen elektrikli bu yeni modeli ile otomobil severlerin beğenisini kazandı. 2020 Opel Mokka’nın yaz mevsimi sonunda satışlarına başlanacağı belirtilirken, yarım saat içerisinde %80 şarj seviyesine ulaşılabildiği belirtiliyor. Vadedilen bu bilgi ne kadar doğru net bir şey söylemek doğru olmaz. Elektrikli versiyonu ile karşımıza çıkan Mokka’nın, iç ve dış tasarımının tamamen yenilendiğini görebiliyoruz. Yeni tasarımın oldukça dikkat çekici olduğunu söylerken, eski tasarımının kısa süre içerisinde unutulacağını da belirtmek isteriz.

Yeni Opel Mokka Ne Zaman Çıkacak
Yeni Opel Mokka Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Opel Mokka Daha Hafif Bir Hale Geldi

Yeni Opel Mokka‘nın daha önceki modellerine göre bazı farklılıklarının olduğunu belirtmek gerek. Bu yeni versiyon; 12.5 cm daha kısalmış ve aks aralığının da 2 milimetre genişlediğini görüyoruz. Buna ek olarak; Opel Mokka’nın genişliği unutulmamış ve 10 mm bir genişlik sağlanarak iç kısımda daha ferah bir alan ortaya çıkarılmış. Yapılan bu değişikliklerin yanı sıra; bagaj üzerinde herhangi bir genişleme ya da büyüme olmadığını söylemek isteriz. Mokka’nın bagaj hacmi bir önceki modeli ile aynı kapasiteye sahip, yani 350 litrelik bir bagaj bizi karşılıyor. Yapılan bu yenilik sayesinde araç 120 kg hafiflemiş durumda.

Bu yeni elektrikli sistem sayesinde Mokka; 136 bg güç ve 260 Nm tork üretmeyi başarırken, azami hızı ise; 150 km/sa olduğunu söylemeliyiz.  Peugeot e-2008 modeli üzerinde kullanılan 50 kWh’lik batarya ile karşımıza çıkıyor. Üreticiden gelen bilgiye göre; yeni Mokka; hızlı şarj sistemi ile %80’lik şarj kapasitesine 30 dakika içerisinde ulaşabilecek.

Yeni Opel Mokka İç Tasarımı
Yeni Opel Mokka İç Tasarımı

Tasarım Ve Detaylar

Dış tasarımına geçtiğimizde ise; 18 inçlik jantlar bizi karşılıyor. Firmanın yeni Vizor adını belirlediği bu modelde; LED ve stop farlarını görebiliyoruz. Diğer markalardan faklı olarak; matrix LED farlar seçeneğinde opsiyonel olarak yer aldığını söylemek isteriz.

İç tasarımı tamamen yenilenerek, eski modele göre oldukça yenilikçi bir tasarıma geçiş yapılmış. Yeni elektrikli Mokka fiyatı ile ilgili şu an için net bir bilginin yer almadığı belirtmek isteriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like