KREDİ Krediler

Yurt dışında yaşayan Türkler Pandemi Kredisi alabilir mi ?

almanya

Yurt dışında yaşayan Türkler Pandemi Kredisi alabilir mi ?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs(Covid-19) sürecinde birçok iş yeri kapandı veya faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. Gelir kaybı yaşayan ve birikimi olamayan herkes için zorlu günler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Dünya normalleşme aşamasında iken, kademeli olarak paketler açıklanıyor ve sektörel bazda gelişmeler an be an duyuruluyor.

Pandemi sürecinde geliri kısmen veya tamamen kaybeden kişilere devletler hibe, kısmi hibe, düşük faizli ve ödeme ertelemeli kredi destek paketleri sunmakta. Bu krediler arasında ev, araç, tatil ve temel destek kredileri de bulunmakta.

Kredi paketleri haricinde geliri düşük olan aileler ve bireylere karşılıksız pandemi desteği verilmekte. Ülkemizde 3 faz olarak yapılan bu ödemeden milyonlarca kişi faydalandı. Peki Türkiye dışında yaşayan gurbetçilerimiz geri ödemesiz pandemi desteğinden faydalanabiliyor mu ? Özellikle; Almanya, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Fransa, Belçika gibi ülkelerde yaşayan gurbetçilerimiz için bu sorunun cevabını merak ediyor.

Pandemi Destek ve Kredi Paketlerine nasıl başvuru yapılır ?
Pandemi sürecinde yurt dışındaki vatandaşların tahliyesi ve sağlık desteği gibi konularda son derece aktif olan sistemimiz kredi ve destek konusunda da aynı yaklaşımı gösteriyor. Yaşadığınız ülkede Covid-19 pandemi desteği almış olsanız bile, gelirinizi kısmen veya tamamen kaybettiyseniz pandemi karşılıksız destek ve kredi paketlerine başvurabiliriniz.

Kredi ve karşılıksız destek paketlerini E-Devlet sistemi, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank web siteleri, mobil uygulamaları ve bu hizmet için ayırdıkları SMS sistemi ile başvurabilirsiniz. Destek kredileri maksiumum 10 Bin TL ye kadar verilmektedir. Destek kredisi harici olan, tatil, konut ve araç kredileri ve 10 Bin TL üzeri ihtiyaç kredisi başvurularında kredi puanınız ile doğru orantılı olarak kefil de istenebilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like